PLAN OSZCZĘDNOŚCIOWY MOJEGO SYNA | TRANSFERY MIĘDZYNARODOWE TRANSFERGO POLAND

Rok 2018 bez wątpienia przyniósł w moim życiu wiele przełomowych zmian! Największą z nich jest oczywiście fakt, że zostałam mamą. W pewnych kwestiach zmieniło się kolosalnie dużo, inne wymagały drobnej reorganizacji, a jeszcze inne pozostały bez zmian. Jednak pojawienie się nowego członka rodziny pociągnęło za sobą lawinę zmian finansowych w naszym życiu. I nie chodzi tu tylko o kompletowanie wyprawki czy zaspokajanie bieżących, rosnących potrzeb dziecka, ale o długoterminowe myślenie finansowe.

Gdy byłam jeszcze w ciąży, w mojej głowie zakiełkował pomysł, aby mały H. od samego początku miał własne konto w banku. Postanowiłam sobie, że każdego miesiąca na owe konto przeleję minimum kwotę odpowiadającą ilości dni w danym miesiącu, czyli £30 lub £31. Jeżeli budżet pozwala, staram się przelewać zaokrągloną kwotę £50. Na konto lądują również wszelkie okolicznościowe ‚koperty’, stopniowo budując ładne oszczędności.

PLAN OSZCZĘDNOŚCIOWY MOJEGO SYNA

W roku 2019 planuję oczywiście kontynuować taki sposób oszczędzania w imieniu syna. Nauczona doświadczeniem Świąt Bożego Narodzenia i niektórymi zupełnie nietrafionymi prezentami, zamierzam wyraźnie zaznaczyć, że lepszym rozwiązaniem będzie przelew. Biorąc pod uwagę także fakt, że zazwyczaj podróżuję tylko z bagażem

podręcznym (napisałam na ten temat osobny wpis: MINIMALIZM W PRAKTYCE – PODRÓŻOWANIE Z BAGAŻEM PODRĘCZNYM), pozwoli mi to również uniknąć angażowania kogoś w przygotowanie i wysyłanie paczki. W takiej sytuacji, kiedy trzeba się ze wszystkim zmieścić do niewielkiej walizki, a dziecko jest na tyle małe, że jeszcze nie wyczekuje pierwszej gwiazdki, idealnym rozwiązaniem jest tzw. ‚koperta’, lub po prostu przelew na konto oszczędnościowe najmłodszego członka rodziny.

49781591_346016502888752_3989802379196235776_n.jpg

Z rozmów z wieloma znajomymi osobami wiem, że wiele z nich ma opory przed przelewami międzykrajowymi, głównie obawiając się o niekorzystne kursy waluty lub wysokie prowizje za przelewy tego typu. Niestety, ale takie mity są bardzo mocno zakorzenione, szczególnie wśród babć i ciotek starszego pokolenia. Kiedyś tak było, jednak czasy się zmieniły – ludzie nie tylko wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych, niektórzy wiele podróżują dla przyjemności, inni wyjeżdżają biznesowo , a kolejni w celach edukacyjnych. Latanie samolotem stało się bardziej przystępne, ale również i wysyłanie pieniędzy. Chcąc wykonać międzynarodowy przelew, warto skorzystać z TransferGO, który oferuje szybkie oraz bezpieczne międzykrajowe transfery pieniężne bez ukrytych, dodatkowych opłat. Przelewy wykonane przez TransferGO są jasne i przejrzyste – wysyłana kwota to kwota, którą otrzyma odbiorca. Ponadto wykonanie przelewu jest bardzo łatwe – wystarczy zarejestrować się na stronie zakładając swój profil.

Usługi TransferGO idealnie wpisują się nie tylko w okres około-świąteczny. Jest to prosty sposób zarówno na wysłanie, jak i odbiór pieniędzy. Mały H. na pewno kiedyś się ucieszy, że dzięki usłudze TransferGO, jego konto zostało zasilone o całkiem pokaźną sumę już podczas pierwszych wspólnych Świąt, a także innych, nadchodzących w 2019 roku okoliczności.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s